Un total de set llistes nacionals concorreran a les eleccions generals del 7 d’abril

Un total de set candidatures han presentat llistes nacionals per concórrer a les properes eleccions generals del 7 d’abril. El Govern, en una sessió extraordinària de Consell de Ministres, ha verificat les llistes i ha acordat proclamar-les i publicar-les en l’ordre en què han estat presentades.

Els presentadors de les candidatures han lliurat les llistes aquest dimarts abans de les 12 hores a la Secretaria General del Govern.

Les set candidatures que s’han presentat són Progressistes SDP, Liberals d’Andorra, Units pel Progrés d’Andorra, Terceravia + Unió Laurediana + Independents, Partit Socialdemòcrata, Demòcrates + Independents i Andorra Sobirana.

Les candidatures que s’han presentat són:

Candidatura núm. 1: PROGRESSISTES SDP

Candidats

1 Josep Roig Carcel

2 Sandra Cano Vila

3 Olga Reyes Montaña

4 Maria Antonia Sanchiz Rego

5 Jordi Torres Ruiz

6 Laia Moline Cintas

7 Judith Vila Bonillo

8 Martí Bayona Domingo

9 Victoria Broton Perojil

10 Daniel Pérez Carrillo

11 Adoracio Garcia Fernandez

12 Delfí Roca Roche

13 Víctor Naudi Zamora

14 Jaume Bartumeu Cassany

Suplents

1 Marc Latorre Oliveros

2 Joan Arajol Mir

3 Armand Josep Pereira De Sousa

Candidatura núm. 2: LIBERALS D’ANDORRA

Candidats

1 Jordi Gallardo Fernàndez

2 Ferran Joaquim Costa Marimon

3 Eva Maria Lopez Herrero

4 Laura Mas De La Rosa

5 Eva París López

6 Domenec Bascompte Grau

7 Jessica Gastó Sánchez 8 Reshma Harish Punjabi

9 Èric Alguacil Molné

10 Leticia Teixeira Da Silva

11 Natalia Caelles Jove

12 Carles Acosta Sabio

13 Sonia Diago Calafell

14 Maria Bringué Pifarré

Suplents

1 Cristian España Muñoz

2 Estefania Troguet Torres

3 Lluis Cantos Ulrich

Candidatura núm. 3: UNITS PEL PROGRÉS D’ANDORRA

Candidats

1 Alfons Clavera Arizti

2 Raquel Fernandez Lopez

3 Jose Manuel Ugart Sanchez

4 Dolors Prieto Molero

5 Lluís Ricard Llamazares Reyero

6 Romul Ben Ahmed Corominola

7 Lluis Cachafeiro Cobles

8 Jude Leyder Fladry

9 Montserrat Valles Ponsa

10 Gerardo Luis Lopez Reyero

11 Ivan Sanchez Neira

12 Marcel•li Atalaya Davila

13 Marti Pelegri Palacios

14 Carmen Gutierrez Tamayo

Suplents

1 Judith Atalaya Veiga

2 Manel Massip Reyero

3 Francisco Jose Fernandez Moix

Candidatura núm. 4: TERCERAVIA + UNIÓ LAUREDIANA + INDEPENDENTS

Candidats

1 Josep Pintat Forne

2 Joan Carles Camp Areny

3 Ruth Vila Oziel

4 Joan Font Pubill

5 Maria Jose March Vives

6 Alicia Nieto Villena

7 Josep Baliellas Babot

8 Ainhoa Fernández Ruiz

9 Marc Rubia Torra

10 Betty Sangrà Elhocine

11 Estefania Galvez Gomez 12 Laurent Thiebaud Verger

13 Luís Alexandre Ferreira Da Silva

14 Thais Sanchez Santamaria

Suplents

1 Ivan Duran Bordoll

2 Carles Felip Pereira Barros

3 Ildefons Serrano Gascon

Candidatura núm. 5: PARTIT SOCIALDEMÒCRATA

Candidats

1 Pere Lopez Agras

2 Susagna Vela Palomares

3 Judith Salazar Alvarez

4 Jordi Font Mariné

5 Roger Padreny Carmona

6 Maria Teresa Recasens Cabiscol

7 Rosa Maria Rechi Obiols

8 Maria Lluïsa Alaminos Laguna

9 Víctor Iriarte Fraga

10 Joao Ricardo De Melo Barros Queirós

11 Xavier Giró Lanao

12 Dipa Keswani Sonejee

13 Rachid Cherkaoui Zafri

14 Esteve Lopez Montanya

Suplents

1 Evaristo Vilagines Moreso

2 Sergi Gonzalez Camacho

3 Mariona Gonzalez Reolit

Candidatura núm. 6: DEMÒCRATES + INDEPENDENTS

Candidats

1 Xavier Espot Zamora

2 Roser Suñé Pascuet

3 Nuria Rossell Jordana

4 Carles Enseñat Reig

5 Ester Molne Soldevila

6 Justo Ruiz Gonzalez

7 Landri Riba Mandico 8 Helena Mas Santuré

9 David Montane Amador

10 Èrica Armengol Soldevila

11 Carolina Pastor Montellà

12 Axel Zunzarren Jethani

13 Silvia Do Rosario Gonçalves Brito

14 Cesar Marquina Perez De La Cruz

Suplents

1 Jordi Cerqueda Sierra

2 Noelia Guillermo Guillermo

3 Jordi Ribes Marsal

Candidatura núm. 7: ANDORRA SOBIRANA

Candidats

1 Juan Eusebio Nomen Calvet

2 Francesca Mora Martinez

3 Rafel Gaytan Sansa

4 Maria Del Carmen Royo Moreno

5 Pere Revert Perez

6 Jorge Matencio Fernandez

7 Maria Lluisa Bernabe Perez

8 Joan Ramon Crespo Puig

9 Alfons Libano Martinez

10 Santiago Martinez Vall

11 Rosa Maria Rodriguez Garcia

12 Pau Lopez Gonzalez

13 Sara Casanova Rodríguez

14 Xavier Boixader Español

Suplents

1 Miguel Capdevila Bragulat

2 Jesús Maestre Pal

3 Cristina Viladomat Cortabitarte

Read more: Notícies d'Andorra ...